Latching Relays-NRL711C factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Kapjes relays-NRL711C

Karakteristikat:

◆ karakteristike

> Madhësia e vogla, aftësia 120A kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 116,5 × 52 × 28mm.
> IEC62055-31 UC3 përputhje.


Detail Product

Produkt Tags

◆ karakteristike

> Madhësia e vogla, aftësia 120A kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 116,5 × 52 × 28mm.
> IEC62055-31 UC3 përputhje.

◆ Renditja Informacione

 微 信 图片 _20180709173147  ①   Latching rele
② Part Number
③ spirale e tensionit
④ D = dyfishtë spirale; S = teke spirale
⑤ 120 = 120A

◆ Karakteristikat

 rezistenca izolimin 1000MΩ (500VDC)
dielektrike Forca BetweenCoil & Kontaktet 4000VAC 1min
Ndërmjet Kontakte hapura 2000VAC 1min
veprojnë Koha 30msec. Max.
Release Koha 30msec. Max.
Shock rezistenca  Funksionale 100m / S 2 (10g)
 Shkatërrues 1000m / S 2 (100g)
 rezistenca Vibration 10 ~ 55Hz 1.5mm
 lagështi 98% RH, 40 ℃
 temperatura e ambientit -40 ~ + 70 ℃
 Temination lidhje të shpejtë
pesha Njësia 320g
 CONSTRUTION pluhuri i mbrojtur

◆ e Kontaktit

Forma e Kontaktit 3A / 3B
material kontakti AgSnO2
rezistenca e kontaktit Max: 0.6mΩ
Kontakt Rating 120A 250VAC
Max. Switching energjisë 30000VA
jeta mekanike 5 x 10 5
jeta elektrike 1 x 10 4

◆ Coil

fuqia Coil spirale Single: 2.5W dyfishtë spirale: 5.0W

◆ Coil Data

Voltage vlerësuarat tension të vini-up Pulse Duration Coil Rezistenca
 spirale Single
5 3.75 100 10 ± 10%
12 9 100 57 ± 10%
24 18 100 230 ± 10%
48 36 100 920 ± 10%
spirale të dyfishtë
5 3.75 100 2 x 5 ± 10%
12 9 100 2 x 28 ± 10%
24 18 100 2 x 115 ± 10%
48 36 100 2 x 460 ± 10%

Shënim: Renditja special për tension tjetër spirale.

◆ Aplikimi tipike

Parapagimi Energjisë Meter; Sistemi AMR;
Switch perberes; Sistemi i kontrollit automatik.

Dimensionet (mm) / Circuit Diagrami
1-NRL711C

 


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !