180A Magnetic Latching Relays-NRL710 factory and manufacturers | Ncr Industrial

180A Magnetic Latching Relays-NRL710

Karakteristikat:

63 x 47 x 29.5mm ;

Madhësia e vogla, 180A aftësi kalimi.

Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.

rezistencë të ulët kontakt.

Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.

Madhësia përshkruajë: 63x47x29.5mm.


Detail Product

Produkt Tags

◆ karakteristike

> Madhësia e vogla, aftësia 180A kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 63x47x29.5mm.

◆ Renditja Informacione

 微 信 图片 _20180709172417  ① Latching rele
② Part Number
③ spirale e tensionit
④ D = dyfishtë spirale; S = teke spirale
⑤ 180 = 180A

◆ Karakteristikat

 rezistenca izolimin 1000MΩ (500VDC)
dielektrike Forca BetweenCoil & Kontaktet 4000VAC 1min
Ndërmjet Kontakte hapura 2000VAC 1min
veprojnë Koha 20msec. Max.
Release Koha 20msec. Max.
Shock rezistenca  Funksionale 100m / S 2 (10g)
 Shkatërrues 1000m / S 2 (100g)
 rezistenca Vibration 10 ~ 55Hz 1.5mm
 lagështi 98% RH, 40 ℃
 temperatura e ambientit -40 ~ + 70 ℃
 Temination lidhje të shpejtë
pesha Njësia 180g
 CONSTRUTION pluhuri i mbrojtur

◆ e Kontaktit

Forma e Kontaktit 1A / 1B
material kontakti AgSnO2
rezistenca e kontaktit Max: 0.6mΩ
Kontakt Rating 180A 250VAC
Max. Switching energjisë 45000VA
jeta mekanike 5 x 10 5
jeta elektrike 1 x 10 4

◆ Coil

fuqia Coil spirale Single: 2.2W dyfishtë spirale: 4.4W

◆ Coil Data

Voltage vlerësuarat tension të vini-up Pulse Duration Coil Rezistenca
 spirale Single
9 6.75 50 37 ± 10%
12 9 50 65 ± 10%
24 18 50 262 ± 10%
48 36 50 10448 ± 10%
spirale të dyfishtë
9 6.75 50 2 x 18.5 ± 10%
12 9 50 2 x 32.5 ± 10%
24 18 50 2 x 131 ± 10%
48 36 50 2 x 524 ± 10%

Shënim: Renditja special për tension tjetër spirale.

◆ Aplikimi tipike

Parapagimi Energjisë Meter; Sistemi AMR;
Switch perberes; Sistemi i kontrollit automatik.

Dimensionet (mm) / Circuit Diagrami
1-NRL710


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat!