Latching Relays-NRL709M factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Kapjes relays-NRL709M

Karakteristikat:

◆ karakteristike

> Madhësia e vogla, aftësia 40A kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 39 × 29 × 15mm.


Detail Product

Produkt Tags

◆ karakteristike

> Madhësia e vogla, aftësia 40A kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 39 × 29 × 15mm.

◆ Renditja Informacione

 微 信 图片 _20180709165044  ① Latching rele
② Part Number
③ spirale e tensionit
④ D = dyfishtë spirale; S = teke spirale
⑤ 40 = 40A

◆ Karakteristikat

 rezistenca izolimin 500MΩ (500VDC)
dielektrike Forca BetweenCoil & Kontaktet 4000VAC 1min
Ndërmjet Kontakte hapura 1000VAC 1min
veprojnë Koha 20msec. Max.
Release Koha 20msec. Max.
Shock rezistenca  Funksionale 100m / S 2 (10g)
 Shkatërrues 1000m / S 2 (100g)
 rezistenca Vibration 10 ~ 55Hz 1.5mm
 lagështi 98% RH, 40 ℃
 temperatura e ambientit -40 ~ + 70 ℃
 Temination PCB
pesha Njësia 40g
 CONSTRUTION pluhuri i mbrojtur

◆ e Kontaktit

Forma e Kontaktit 1A / 1B
material kontakti AgSnO2
rezistenca e kontaktit Max: 2.0mΩ
Kontakt Rating 40A 250VAC
Max. Switching energjisë 10000VA
jeta mekanike 5 x 10 5
jeta elektrike 1 x 10 4

◆ Coil

fuqia Coil spirale Single: 1.5W dyfishtë spirale: 3.0W

◆ Coil Data

Voltage vlerësuarat tension të vini-up Pulse Duration Coil Rezistenca
 spirale Single
9 6.75 50 32.4 ± 10%
12 9 50 57.6 ± 10%
24 18 50 230,4 ± 10%
48 36 50 921,6 ± 10%
spirale të dyfishtë
9 6.75 50 2 x 16.2 ± 10%
12 9 50 2 x 28.8 ± 10%
24 18 50 2 x 115.2 ± 10%
48 36 50 2 x 460,8 ± 10%

Shënim: Renditja special për tension tjetër spirale.

◆ Aplikimi tipike

Parapagimi Energjisë Meter; Sistemi AMR;
Switch perberes; Sistemi i kontrollit automatik.

Dimensionet (mm) / Circuit Diagrami
2-NRL709M (2)


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat!