Latching Relays-NRL709HC factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Kapjes Rele-NRL709HC

Karakteristikat:

◆ karakteristike

> Size, 60A / 80A aftësia Small kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 53.6 × 30.3 × 18mm.


Detail Product

Produkt Tags

◆ karakteristike

> Size, 60A / 80A aftësia Small kalimi.
> Konsumi i ulët spirale, rritja e temperaturës ultra-të ulët.
> Rezistenca Low kontaktit.
> Fortë anti-shok dhe aftësi anti-dridhje.
> Madhësia Outline: 53.6 × 30.3 × 18mm.

◆ Renditja Informacione

 微 信 图片 _20180709131156  ① Latching rele
② Part Number
③ spirale e tensionit
④ D = dyfishtë spirale; S = teke spirale
⑤ 80 = 80A, 100 = 100A

◆ Karakteristikat

 rezistenca izolimin 1000MΩ (500VDC)
dielektrike Forca BetweenCoil & Kontaktet 4000VAC 1min
Ndërmjet Kontakte hapura 2000VAC 1min
veprojnë Koha 20msec. Max.
Release Koha 20msec. Max.
Shock rezistenca  Funksionale 100m / S 2 (10g)
 Shkatërrues 1000m / S 2 (100g)
 rezistenca Vibration 10 ~ 55Hz 1.5mm
 lagështi 98% RH, 40 ℃
 temperatura e ambientit -40 ~ + 70 ℃
 Temination lidhje të shpejtë
pesha Njësia 230g
 CONSTRUTION pluhuri i mbrojtur

◆ e Kontaktit

Forma e Kontaktit 2A / 2B
material kontakti AgSnO2
rezistenca e kontaktit 60A: Max: 1.5mΩ / 80A: Max: 1.2mΩ
Kontakt Rating 60A 250VAC / 80A 250VAC
Max. Switching energjisë 60A: 15000VA / 80A: 20000VA
jeta mekanike 5 x 10 5
jeta elektrike 1 x 10 4

◆ Coil

fuqia Coil spirale Single: 2.3W dyfishtë spirale: 4.6W

◆ Coil Data

Voltage vlerësuarat tension të vini-up Pulse Duration Coil Rezistenca
 spirale Single
9 6.8 50 35 ± 10%
12 9 50 62 ± 10%
24 18 50 250 ± 10%
48 39 50 1000 ± 10%
spirale të dyfishtë
9 6.75 50 2 x 17.5 ± 10%
12 9 50 2 x 31 ± 10%
24 18 50 2 x 125 ± 10%
48 39 50 2 x 500 ± 10%

Shënim: Renditja special për tension tjetër spirale.

◆ Aplikimi tipike

Parapagimi Energjisë Meter; Sistemi AMR;
Switch perberes; Sistemi i kontrollit automatik.

Dimensionet (mm) / Circuit Diagrami
NRL709HC

 


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !