Rreth nesh

COF

NCR është themeluar në vitin 2003, si një nga prodhuesit kryesorë rele në Kinë me më shumë se 600 stafit. Ne jemi bujare për të investuar pajisje më të përparuara të prodhimit dhe të teknologjisë në mbarë botën. Prodhimi vjetor është mbi 100 milionë copë.
NCR owns two factories in Wenzhou and Jiaxing city, Zhejiang China,operating two brands seperately to serve for customers in different fields:
NCR: Home Appliances, Automotive, Smart Metering & Grid.
NNC: Industrial Control, Automation.

Gama e produkteve përfshin elektromagnetike Relay, kapjes Relay, rele, Solid State Rele, Power gjysmëpërçues Module dhe ndreqës urë etj
Nën ISO9001: 2000, ISO14001: 2004 & OHSASA18001 Sistemi i Cilësisë, ne kishim marrë KKK, CQC, CE, UL dhe TUV miratim dhe gjithashtu RoHS certifikatë në përputhje. Bazuar në cilësinë e besueshme, si dhe shërbimi i shkëlqyer klientit, produktet tona janë shitur mirë në të gjithë territorin e Kinës dhe në mbarë botën.

Për të arritur zhvillimin e qëndrueshëm në tregun global, ne do të insistojnë në mendjen e menaxhimit "Integriteti dhe transhendencës", për furnizimin me produkte të besueshme, të lartë pas shitjes shërbimi dhe shpërndarjen në kohë për të përmbushur nevojën e të gjithë klientët në mbarë botën.
Organization Chart
CLION ELECTRIC CO.,LTD---POWER RELAYS
ZHEJIANG RELAY ELECTRONICS CO.,LTD---SHUNTS,DC MOTORS
ZHEJIANG NCR INDUSTRIAL CO.,LTD--LATCHING RELAYS,C.T

Warranty

1.The warranty period for Products shall expire one(1)year from the date of delivery of the Products.

2.Should any Products be found non-conforming with the specification during the Warranty Period,Buyer shall inform NCR of the non-conformity with 60 days after delivery and provide supporting documents.Upon verification of the non-conformity,NCR’s liability is limited to

(a)replace the non-conforming Product with conforming Porduct at NCR’s expense;or

(b)credit or refund Buyer the price of the Product after the non-conforming Product has been returned.

3.The warranty are conditioned upon proper storage,
installation,use,operation,and maintenance of Products.No warranty will apply if the Products have been subject to misuse,neglect,accident or modification.

4.Before using these products, buyer agrees to determine suitability of the product for their intended use or application. NCR shall not be liable for any
other loss or damage, including but not limited to incidental or consequential
damages.

WhatsApp Online Chat!