PRODUCTS

 • RELAYS SERIES

  RELAYS SERIES

  .1A-40A for household appliance &telecom     industry.
  .30A-100A for industrial control &automation.
  .40A-200A for smart meter&grid
            
 • SHUNT SERIES

  SHUNT SERIES

  . Materiali: 6J13 Manganin, T2 / T3 bakrit të pastër;
  .Rezistenca varg Vlera: 50 ~ 2000μΩ;
  .Toleranca vlerë rezistencë: ± 5%;
  .Customized design as per drawings/samples.
 • CURRENT TRANSFORMER SERIES

  CURRENT TRANSFORMER SERIES

  .Used as a current sensing device for utility
    energy
  .Moisture-proof and vibration-resistant;
  .DC-tolerance version available (IEC62053-21
     standard)

Rreth nesh

Tekst për kompaninë tonë

 • about
 • about
 • about
 • about
about

NCR është themeluar në vitin 2003, si një nga prodhuesit kryesorë rele në Kinë me më shumë se 600 stafit. Ne jemi bujare për të investuar pajisje më të përparuara të prodhimit dhe të teknologjisë në mbarë botën. Prodhimi vjetor është mbi 100 milionë copë.
NCR owns two factories in Wenzhou and Jiaxing city, Zhejiang China,operating two brands seperately to serve for customers in different fields:
NCR: Home Appliances, Automotive, Smart Metering & Grid.
NNC: Industrial Control, Automation.

Product range includes Electromagnetic Relay, Latching Relay, Relay Socket, Solid State Relay, Power Semiconductor Module and Bridge Rectifier etc.

WENZHOU NCR INDUSTRIAL CO., LTD

We have a strong R&D team,and we can develop and produce electromagnetic relay to the drawings or samples the customers

2
WhatsApp Online Chat!