Thermal Relays-JR28 (LR2) factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Терморелета-JR28 (LR2)

карактеристики:

● Три фаза bimetallic лента, патување класа 10A
● Со автоматско ресетирање
температурна компензација ● амбиентниот
● Фаза следење
● визуелни показатели
● Се користи за спој на AC 50 / 60Hz, 690V
● Како на GB14048.4 стандард и IEC60947-4-1


детали за производот

Тагови производ

● Три фаза bimetallic лента, патување класа 10A
● Со автоматско ресетирање
температурна компензација ● амбиентниот
● Фаза следење
● визуелни показатели
● Се користи за спој на AC 50 / 60Hz, 690V
● Како на GB14048.4 стандард и IEC60947-4-1

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

модел JR28-D13 JR28-D23 JR28-D33 JR28-D43
Номинална струја 25 40 93 140
Отценети изолација напон 690 690 690 690
Губење следење фаза
Рачно / автоматски ресетирање
Ambienttemperature надомест
трипал индикатори
копчето Тестирај
стоп копчето
инсталација Приклучи Приклучи Приклучи Приклучи
помошен контакт 1NO + 1NC 1NO + 1NC 1NO + 1NC 1NO + 1NC
AC-15 220V Номинална струја (А) 2.73 2.73 2.73 2.73
AC-15 380V Номинална струја (А) 1.58 1.58 1.58 1.58
DC-15 220V Номинална струја (А) 0.2 0.2 0.2 0.2
жица крос-дел(Mm 2) главнитеколо Singlecore 1 ~ 4 4 ~ 10 4 ~ 35 4 ~ 35
завртки М4 М4 М4 М4
помошниколо Singlecore 0.5 ~ 2.5 0.5 ~ 2.5 0.5 ~ 2.5 0.5 ~ 2.5
завртки M3.5 M3.5 M3.5 M3.5

Подредување информации

微 信 图片 _20180723160924

 

ДИМЕНЗИИ (mm)

 

微 信 图片 _20180712083754
微 信 图片 _20180712083903


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!