100A Magnetic Latching Relays-NRL715B factory and manufacturers | Ncr Industrial

100A Magnetic Latching Relays-NRL715B

карактеристики:

◆ Карактеристика

> Способност 100A префрлување.
> Drived со мотор со високи отпорни магнетни
способност.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 41 × 30,8 × 20mm.
> IEC62055-31 UC3 Согласност


детали за производот

Тагови производ

◆ Карактеристика

> Способност 100A префрлување.
> Drived со мотор со високи отпорни магнетни
способност.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 41 × 30,8 × 20mm.
> IEC62055-31 UC3 Согласност

◆ Подредување информации

 微 信 图片 _20180709173902  ① latching релето
② Дел број
③ серпентина напон
④ D = двојно серпентина; S = една намотка
⑤ 100 = 100А

◆ карактеристики

 отпор на изолација 1000MΩ (500VDC)
диелектрична Сила BetweenCoil и контакти 4000VAC 1min
Помеѓу Отворена Контакт 2000VAC 1min
Ракување со времето 90msec. Макс.
порака на време 90msec. Макс.
шок отпор  функционална 100m / s 2 (10g)
 деструктивни 1000m / S 2 (100g)
 вибрации отпор 10 ~ 55Hz 1.5mm
 влажност 98% RH, 40 ℃
 Собна температура -40 ~ + 70 ℃
 Temination брза конекција
тежина единица 45г
 градење прашина заштитени

◆ Контакт податоци

контакт форма 1A / 1B
контакт материјал AgSnO2
контакт отпор Макс: 1.0mΩ
контакт Оценка 100A 250VAC
Макс. Вклучување на енергија 25000VA
механички век 5 × 10 5
Електричен работен век 1 × 10 4

◆ на намотката

серпентина моќ 3.0W една намотка: 3.0W

◆ податоци на намотката

номинален напон Пик-ап напон Времетраење на импулсот отпор на намотката
 една намотка
9 9 100 28 ± 10%
12 12 100 28 ± 10%
24 24 100 28 ± 10%

Забелешка: Специјални нарачки за други напон серпентина.

◆ типична апликација

P отплата енергија метар; AMR системот;

Соединение прекинувач; Автоматски систем за контрола.

Димензии (mm) / коло дијаграм
2-NRL715B


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!