120A Magnetic Latching Relays-NRL711C factory and manufacturers | Ncr Industrial

120A Magnetic Latching Relays-NRL711C

карактеристики:

◆ Карактеристика

> Мали димензии, способност 120A префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 116,5 × 52 × 28mm.
> IEC62055-31 UC3 согласност.


детали за производот

Тагови производ

◆ Карактеристика

> Мали димензии, способност 120A префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 116,5 × 52 × 28mm.
> IEC62055-31 UC3 согласност.

◆ Подредување информации

 微 信 图片 _20180709173147  ① latching релето
② Дел број
③ серпентина напон
④ D = двојно серпентина; S = една намотка
⑤ 120 = 120A

◆ карактеристики

 отпор на изолација 1000MΩ (500VDC)
диелектрична Сила BetweenCoil и контакти 4000VAC 1min
Помеѓу Отворена Контакт 2000VAC 1min
Ракување со времето 30msec. Макс.
порака на време 30msec. Макс.
шок отпор  функционална 100m / s 2 (10g)
 деструктивни 1000m / S 2 (100g)
 вибрации отпор 10 ~ 55Hz 1.5mm
 влажност 98% RH, 40 ℃
 Собна температура -40 ~ + 70 ℃
 Temination брза конекција
тежина единица 320G
 градење прашина заштитени

◆ Контакт податоци

контакт форма 3A / 3B
контакт материјал AgSnO2
контакт отпор Макс: 0.6mΩ
контакт Оценка 120A 250VAC
Макс. Вклучување на енергија 30000VA
механички век 5 × 10 5
Електричен работен век 1 × 10 4

◆ на намотката

серпентина моќ Една намотка: 2.5W двојно серпентина: 5.0W

◆ податоци на намотката

номинален напон Пик-ап напон Времетраење на импулсот отпор на намотката
 една намотка
5 3.75 100 10 ± 10%
12 9 100 57 ± 10%
24 18 100 230 ± 10%
48 36 100 920 ± 10%
двојно серпентина
5 3.75 100 2 × 5 ± 10%
12 9 100 2 × 28 ± 10%
24 18 100 2 × 115 ± 10%
48 36 100 2 × 460 ± 10%

Забелешка: Специјални нарачки за други напон серпентина.

◆ типична апликација

Приложениот енергија метар; AMR системот;
Соединение прекинувач; Автоматски систем за контрола.

Димензии (mm) / коло дијаграм
1-NRL711C

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!