180A Magnetic Latching Relays-NRL710 factory and manufacturers | Ncr Industrial

180A Magnetic Latching Relays-NRL710

карактеристики:

63 × 47 × 29.5мм ;

Мали димензии, 180A способност префрлување.

Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.

Ниска контакт отпор.

Силна анти-шок и способност анти-вибрации.

големина преглед: 63x47x29.5mm.


детали за производот

Тагови производ

◆ Карактеристика

> Мали димензии, способност 180A префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Големина Резиме: 63x47x29.5mm.

◆ Подредување информации

 微 信 图片 _20180709172417  ① latching релето
② Дел број
③ серпентина напон
④ D = двојно серпентина; S = една намотка
⑤ 180 = 180A

◆ карактеристики

 отпор на изолација 1000MΩ (500VDC)
диелектрична Сила BetweenCoil и контакти 4000VAC 1min
Помеѓу Отворена Контакт 2000VAC 1min
Ракување со времето 20msec. Макс.
порака на време 20msec. Макс.
шок отпор  функционална 100m / s 2 (10g)
 деструктивни 1000m / S 2 (100g)
 вибрации отпор 10 ~ 55Hz 1.5mm
 влажност 98% RH, 40 ℃
 Собна температура -40 ~ + 70 ℃
 Temination брза конекција
тежина единица 180g
 градење прашина заштитени

◆ Контакт податоци

контакт форма 1A / 1B
контакт материјал AgSnO2
контакт отпор Макс: 0.6mΩ
контакт Оценка 180A 250VAC
Макс. Вклучување на енергија 45000VA
механички век 5 × 10 5
Електричен работен век 1 × 10 4

◆ на намотката

серпентина моќ Една намотка: 2.2W двојно серпентина: 4.4W

◆ податоци на намотката

номинален напон Пик-ап напон Времетраење на импулсот отпор на намотката
 една намотка
9 6.75 50 37 ± 10%
12 9 50 65 ± 10%
24 18 50 262 ± 10%
48 36 50 10448 ± 10%
двојно серпентина
9 6.75 50 2 × 18,5 ± 10%
12 9 50 2 × 32,5 ± 10%
24 18 50 2 × 131 ± 10%
48 36 50 2 × 524 ± 10%

Забелешка: Специјални нарачки за други напон серпентина.

◆ типична апликација

Приложениот енергија метар; AMR системот;
Соединение прекинувач; Автоматски систем за контрола.

Димензии (mm) / коло дијаграм
1-NRL710


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!