Latching Relays-NRL709VA factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Latching релеи-NRL709VA

карактеристики:

◆ Карактеристика

> Мали димензии, 80а префрлување способност.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 38 × 30,9 × 16.5mm.
> Прилагодено терминали како шант, плетенка Cu жица итн


детали за производот

Тагови производ

◆ Карактеристика

> Мали димензии, 80а префрлување способност.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 38 × 30,9 × 16.5mm.
> Прилагодено терминали како шант, плетенка Cu жица итн

◆ Подредување информации

 微 信 图片 _20180709171731  ① latching релето
② Дел број
③ серпентина напон
④ D = двојно серпентина; S = една намотка
⑤ 80 = 80а

◆ карактеристики

 отпор на изолација 1000MΩ (500VDC)
диелектрична Сила BetweenCoil и контакти 4000VAC 1min
Помеѓу Отворена Контакт 1800VAC 1min
Ракување со времето 20msec. Макс.
порака на време 20msec. Макс.
шок отпор  функционална 100m / s 2 (10g)
 деструктивни 1000m / S 2 (100g)
 вибрации отпор 10 ~ 55Hz 1.5mm
 влажност 95% RH, 40 ℃
 Собна температура -40 ~ + 70 ℃
 Temination брза конекција
тежина единица 50g
 градење прашина заштитени

◆ Контакт податоци

контакт форма 1A / 1B
контакт материјал AgSnO2
контакт отпор Макс: 1.2mΩ
контакт Оценка 80а 250VAC
Макс. Вклучување на енергија 20000VA
механички век 5 × 10 5
Електричен работен век 1 × 10 4

◆ на намотката

серпентина моќ Една намотка: 1.0W двојно серпентина: 2.0W

◆ податоци на намотката

номинален напон Пик-ап напон Времетраење на импулсот отпор на намотката
 една намотка
9 6.8 50 80 ± 10%
12 9 50 144 ± 10%
24 18 50 576 ± 10%
48 36 50 2304 ± 10%
двојно серпентина
9 6.8 50 2 × 40 ± 10%
12 9 50 2 × 72 ± 10%
24 18 50 2 × 288 ± 10%
48 36 50 2 × 1152 ± 10%

Забелешка: Специјални нарачки за други напон серпентина.

◆ типична апликација

Приложениот енергија метар; AMR системот;
Соединение прекинувач; Автоматски систем за контрола.

Димензии (mm) / коло дијаграм
1-NRL709VA


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!