60A/80A Magnetic Latching Relays-NRL709HC factory and manufacturers | Ncr Industrial

60A/80A Magnetic Latching Relays-NRL709HC

карактеристики:

◆ Карактеристика

> Мали димензии, 60A / 80а способност префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 53,6 × 30,3 × 18mm.


детали за производот

Тагови производ

◆ Карактеристика

> Мали димензии, 60A / 80а способност префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 53,6 × 30,3 × 18mm.

◆ Подредување информации

 微 信 图片 _20180709131156  ① latching релето
② Дел број
③ серпентина напон
④ D = двојно серпентина; S = една намотка
⑤ 80 = 80а, 100 = 100А

◆ карактеристики

 отпор на изолација 1000MΩ (500VDC)
диелектрична Сила BetweenCoil и контакти 4000VAC 1min
Помеѓу Отворена Контакт 2000VAC 1min
Ракување со времето 20msec. Макс.
порака на време 20msec. Макс.
шок отпор  функционална 100m / s 2 (10g)
 деструктивни 1000m / S 2 (100g)
 вибрации отпор 10 ~ 55Hz 1.5mm
 влажност 98% RH, 40 ℃
 Собна температура -40 ~ + 70 ℃
 Temination брза конекција
тежина единица 230g
 градење прашина заштитени

◆ Контакт податоци

контакт форма 2A / 2B
контакт материјал AgSnO2
контакт отпор 60A: Макс: 1.5mΩ / 80а: Макс: 1.2mΩ
контакт Оценка 60A 250VAC / 80а 250VAC
Макс. Вклучување на енергија 60A: 15000VA / 80а: 20000VA
механички век 5 × 10 5
Електричен работен век 1 × 10 4

◆ на намотката

серпентина моќ Една намотка: 2.3W двојно серпентина: 4.6W

◆ податоци на намотката

номинален напон Пик-ап напон Времетраење на импулсот отпор на намотката
 една намотка
9 6.8 50 35 ± 10%
12 9 50 62 ± 10%
24 18 50 250 ± 10%
48 39 50 1000 ± 10%
двојно серпентина
9 6.75 50 2 × 17,5 ± 10%
12 9 50 2 × 31 ± 10%
24 18 50 2 × 125 ± 10%
48 39 50 2 × 500 ± 10%

Забелешка: Специјални нарачки за други напон серпентина.

◆ типична апликација

Приложениот енергија метар; AMR системот;
Соединение прекинувач; Автоматски систем за контрола.

Димензии (mm) / коло дијаграм
NRL709HC

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!