Latching Relays-NRL708A factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Latching релеи-NRL708A

карактеристики:

◆ Карактеристика

> Мали димензии, 16A / 20A способност префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 29 × 12,7 × 15.7mm.
> UL одобрени


детали за производот

Тагови производ

◆ Карактеристика

> Мали димензии, 16A / 20A способност префрлување.
> Ниска потрошувачка на калем, ултра-ниска температура пораст.
> Ниска контакт отпор.
> Силна анти-шок и способност анти-вибрации.
> Резиме големина: 29 × 12,7 × 15.7mm.
> UL одобрија

◆ Подредување информации

 微 信 图片 _20180707132000 ① latching релето
② Дел број
③ игли PitchWX1 = 3.5mm; WX2 = 5.0mm
④ серпентина напон
⑤ D = двојно серпентина; S = една намотка

 карактеристики

Insulation resistance 1000MΩ (500VDC)
Диелектрична Сила Between Coil& Contacts 4000VAC 1min
Помеѓу Отворена Контакт 1000VAC 1min
Ракување со времето 20msec. Макс.
порака на време 20msec. Макс.
Shock отпор функционална 100m/S2 (10g)
деструктивни 1000m/S2 (100g)
вибрации отпор 10 ~ 55Hz 1.5mm
влажност 98% RH, 40 ℃
Собна температура -40 ~ + 70 ℃
Temination PCB
тежина единица 11ж
Constrution затворени

Контакт податоци

контакт форма 1A / 1B
контакт материјал AgSnO2
контакт отпор Max: ≤ 20mΩ
контакт Оценка 250VAC 16A, 20A 250VAC
Макс. Вклучување на енергија 5000VA
механички век 1×106
Електричен работен век 16A 1×105 ; 20A 2×104

на намотката

серпентина моќ Една намотка: 0.5W двојно серпентина: 1.0W

Coil Data 

Rated Voltage(VDC) Pick-up voltage(VDC) Pulse Duration(ms) Coil Resistance (Ω)
една намотка
5 37.5 50 50 ± 10%
9 6.75 50 162 ± 10%
12 9 50 288 ± 10%
14 18 50 1152 ± 10%
двојно серпентина
5 3.75 50 2 × 25 ± 10%
9 6.75 50 2 × 81 ± 10%
12 9 50 2 × 144 ± 10%
24 18 50 2 × 576 ± 10%

Примена

1) Prepayment Energy Meter; AMR System;
2) Compound Switch; Automatic Control System

微 信 图片 _20180707133034 副本 -min

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !