Current Transformers-NRC07 factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Струјни трансформатори-NRC07

карактеристики:

◆ Се користи како тековната сензори уред за комунални енергија метар;

◆ влага-доказ и вибрации отпорни;

◆ херметичка од страна на епоксидна смола, со висока способност изолација;

◆ Обвивка од страна на пламен retardant PBT;

◆ верзија DC-толеранција на располагање (IEC62053-21 стандард).


детали за производот

Тагови производ

Подредување информации

Отценети примарна струја Max.primary струја Отценети средните струја сооднос возврат оптоварување отпор точност
I P  (A) I максимум  (A) I s  (mA) N R b  %
10 60 4 1: 2000   

5Ω, 10Ω, 2Ω

 

 

  0.1, 0.2, 0.5
10 60 10 1: 1000
15 90 5 1: 3000
20 120 5 1: 4000
20 120 10 1: 2000
20 120 10 1: 3000

Технички  parameters

Работна температура -25 ℃ ~ 75 ℃
релативна влажност 80% ~ 90%
Диелектрична цврстина (основно vs средно > 3000V (1 мин.)
отпор на изолација > 50MΩ

димензии (mm)

NRC07P


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !