Current Transformers-NRC06 factory and manufacturers | Ncr Industrial
  • sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

Струјни трансформатори-NRC06

карактеристики:

◆ Се користи како тековната сензори уред за комунални енергија метар;

◆ влага-доказ и вибрации отпорни;

◆ херметичка од страна на епоксидна смола, со висока способност изолација;

◆ изолирани со топлина се смалуваат цевка UL224

◆ верзија DC-толеранција на располагање (IEC62053-21 стандард).


детали за производот

Тагови производ

Подредување информации

Отценети примарна струја Max.primary струја Отценети средните струја сооднос возврат оптоварување отпор точност
I P  (A) I максимум  (A) I s  (mA) N R b  %
10 100 2.5 1: 4000   

5Ω, 10Ω, 2Ω

 

 

  0.1, 0.2, 0.5
10 100 4 1: 2500
20 100 5 1: 4000
20 100 8 1: 2500

Технички  parameters

Работна температура -25 ℃ ~ 75 ℃
релативна влажност 80% ~ 90%
Диелектрична цврстина (основно vs средно > 3000V (1 мин.)
отпор на изолација > 50MΩ

димензии (mm)

NRC06P


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !