за нас

COF

NCR е основана во 2003 година, како еден од водечките производители реле во Кина со повеќе од 600 вработени. Ние сме великодушни за инвестирање на повеќето напредни опремата за производство и технологија во светот. Годишното производство е околу 100 милиони парчиња.
NCR owns two factories in Wenzhou and Jiaxing city, Zhejiang China,operating two brands seperately to serve for customers in different fields:
NCR: Home Appliances, Automotive, Smart Metering & Grid.
NNC: Industrial Control, Automation.

Палета на производи вклучува Електромагнетна релето, latching релето, Подножје за реле, тврдото релето, Моќ Модул Полупроводнички и Грец итн
Според ISO9001: 2000, ISO14001: 2004 и системот за квалитет OHSASA18001, ние имавме добиено CCC, CQC, CE, UL и TUV одобрување и, исто така, RoHS согласност сертификат. Врз основа на сигурен квалитет, како и одлични услуги на клиентите, нашите производи се продаваат добро во целиот Кина и во целиот свет.

За да се постигне одржлив развој во глобалниот пазар, ние ќе инсистираме на ум на управување "Интегритет и трансцедентност", за снабдување на сигурни производи, се чувствувате по продажба на услуги и за време на испорака за да се задоволат потребите на сите клиенти низ целиот свет на.
Organization Chart
CLION ELECTRIC CO.,LTD---POWER RELAYS
ZHEJIANG RELAY ELECTRONICS CO.,LTD---SHUNTS,DC MOTORS
ZHEJIANG NCR INDUSTRIAL CO.,LTD--LATCHING RELAYS,C.T

Warranty

1.The warranty period for Products shall expire one(1)year from the date of delivery of the Products.

2.Should any Products be found non-conforming with the specification during the Warranty Period,Buyer shall inform NCR of the non-conformity with 60 days after delivery and provide supporting documents.Upon verification of the non-conformity,NCR’s liability is limited to

(a)replace the non-conforming Product with conforming Porduct at NCR’s expense;or

(b)credit or refund Buyer the price of the Product after the non-conforming Product has been returned.

3.The warranty are conditioned upon proper storage,
installation,use,operation,and maintenance of Products.No warranty will apply if the Products have been subject to misuse,neglect,accident or modification.

4.Before using these products, buyer agrees to determine suitability of the product for their intended use or application. NCR shall not be liable for any
other loss or damage, including but not limited to incidental or consequential
damages.

WhatsApp Онлајн Chat!