• sns02
  • sns01
  • x
  • sns03

за нас

COF

NCR е основана во 2003 година, како еден од водечките производители реле во Кина со повеќе од 600 вработени. Ние сме великодушни за инвестирање на повеќето напредни опремата за производство и технологија во светот. Годишното производство е околу 100 милиони парчиња.
NCR owns two factories in Wenzhou and Jiaxing city, Zhejiang China,operating two brands seperately to serve for customers in different fields:
NCR: Home Appliances, Automotive, Smart Metering & Grid.
NNC: Industrial Control, Automation.

Палета на производи вклучува Електромагнетна релето, latching релето, Подножје за реле, тврдото релето, Моќ Модул Полупроводнички и Грец итн
Според ISO9001: 2000, ISO14001: 2004 и системот за квалитет OHSASA18001, ние имавме добиено CCC, CQC, CE, UL и TUV одобрување и, исто така, RoHS согласност сертификат. Врз основа на сигурен квалитет, како и одлични услуги на клиентите, нашите производи се продаваат добро во целиот Кина и во целиот свет.

За да се постигне одржлив развој во глобалниот пазар, ние ќе инсистираме на ум на управување "Интегритет и трансцедентност", за снабдување на сигурни производи, се чувствувате по продажба на услуги и за време на испорака за да се задоволат потребите на сите клиенти низ целиот свет на.
Organization Chart
CLION ELECTRIC CO.,LTD---POWER RELAYS
ZHEJIANG RELAY ELECTRONICS CO.,LTD---SHUNTS,DC MOTORS
ZHEJIANG NCR INDUSTRIAL CO.,LTD--LATCHING RELAYS,C.T


WhatsApp Онлајн Chat!